brudna dłoń i pasta

Domowa pasta do mycia rąk i peeling, dwa w jednym – przepis.

Jesień to czas intensywnych prac w ogrodzie. Nowe nasadzenia, zabezpieczenie roślin przed zimnem, ostatnie koszenie i grabienie. Intensywnie pracując narażamy nasze dłonie w tym między innymi na brud. Bardzo dobrze oczyści nasze dłonie domowa pasta (peeling) do dłoni. Jest ona niezwykle delikatna, a jednak bardzo skutecznie usuwa brud, zapewniając naturalny peeling.

Głównym składnikiem tej pasty – peelingu jest cukier. Tak, zwykły cukier, który posiada właściwości oczyszczające skórę i usuwa martwe komórki naskórka nie powodując podrażnień. Myjąc nim np. dłonie pobudzamy krążenie krwi, a po jego zastosowaniu bardzo dobrze wchłaniają się w nią kremy pielęgnacyjne.

Domowa pasta myjąca i peeling do dłoni – przepis.

cukier
ulubiony płyn do mycia naczyń – najlepszy typu balsam
słoik
 

Na dno słoika wlewamy płyn do mycia naczyń, tak aby zakryć dno.

przepis-pasta-myjąca-peeling dłoni

Następnie wsypujemy cukier do 3/4 objętości słoika.

przepis-na-pastę-do-mycia-dłoni

Delikatnie mieszamy, tak aby uzyskać konsystencję pasty (nie może być zbyt rzadka). Jeżeli po 2 minutach mieszania jest za rzadka, dodajemy cukru, a zbyt gęsta dodajemy płynu do naczyń.

do-mycia-rąk-przepis

Dzięki użyciu różowego płynu o kwiatowym zapach pasta ma delikatnie różowy kolor i bardzo ładnie pachnie.Gorąco polecam tą pastę, jest bardzo skuteczna w usuwaniu brudu, dodatkowo dając dłoniom porcję pielęgnacji – poniżej pokaz skuteczności.

brudna dłoń

brudna dłoń i pastaczysta dłoń

Print Friendly