żelatynowa maseczka na włosy

Domowe SOS dla włosów – żelatynowa maseczka z miodem i octem jabłkowym

Naturalna odżywka do włosów z żelatyną wzmacnia włosy, regeneruje uszkodzenia oraz nadaje im połysk. Niezwykle intensywnie odżywia je i nawilża. Wygładza suche i zniszczone włosy przywracając blask. Najważniejszym składnikiem tej odżywki jest żelatyna. Żelatyna zawiera białka – keratyny, które rzeczywiście wiążą się z włosami, (zwłaszcza słabymi lub uszkodzonymi ich fragmentami) i wzmacnia je.

Żelatyna jest również wspaniałym dodatkiem do każdej diety, jak to jest cudowne uzdrowienia jelit. Regularne spożywanie żelatyny pomoże zbudować także silniejsze kości, zdrowe stawy (przepis – żelatyna na stawy) i przyczyni się do posiadania zdrowych włosów, skóry i paznokci.

Żelatynowa maseczka do włosów – przepis

1/2 szklanki wody filtrowanej lub destylowanej
1 łyżka żelatyny (najlepsza jest wołowa, ale mogą być inne)
1 łyżeczka octu jabłkowego
1 łyżeczka miodu
10 kropli olejku eterycznego: lawendowego, rozmarynowego lub szałwiowego

Żelatynę wsypać do małego rondelka, dodać wodę i podgrzać mieszając. Woda nie powinna przekroczyć 60 stopni C. Gdy żelatyna się rozpuści, zdjąć z ognia, trochę wystudzić (do ok 40 stopni), a następnie dodać ocet jabłkowy i miód. Ubić dokładnie trzepaczką lub mikserem. Mieszaninę pozostawić do ostygnięcia. Dodać olejki eteryczne i dokładnie wymieszać. Stosować maskę na suche włosy, po nałożeniu nakryć włosy czepkiem lub folią. Maskę żelatynową pozostawić na włosach przez 15 minut. Spłukać.

Print Friendly