ekologiczna-masc-na-katar-przeziebienie-nacieranie

Ekologiczna maść do nacierania „vapo-rub” na przeziębienie, kaszel – przepis zrób to sam.

Od kilku dni za oknem gęste chmury, z których od czasu do czasu popada deszcz. To niestety znak, że jesień już z nami, a wraz z nią trzeba się przygotować  na różnego rodzaju infekcje – katar, przeziębienie, grypę. Dobrze mieć wtedy pod ręką domową maść „Vapo-Rub”, która składa się w 100% z naturalnych składników i działa rewelacyjnie.

Maść Vick, którą można kupić w aptece zawiera w swoim składzie parafinę (wazelinę), która jest produktem ubocznym tzw. ciężkich frakcji w destylacji ropy naftowej. Jak można  smarować siebie lub dziecko, czymś co nie nadaje się nawet do silnika samochodowego. Warto więc zrobić w domu maść opartą na naturalnych składnikach, które ułatwią oddychanie i rozgrzeją organizm. A maść taka jest prosta do wykonania i w pełni ekologiczna.

Ekologiczna maść do nacierania na kaszel i przeziębienie „Vapo-Rub” – przepis zrób to sam.

1/2 szklanki oliwy z oliwek
2 łyżeczki wosku pszczelego
20 kropli olejku miętowego
20 kropli olejku eukaliptusowego
10 kropli olejku drzewa herbacianego
10 kropli oleju cynamonowego

 Jak zrobić naturalną maść Vapor-Rub:

Roztopić wosk pszczeli z olejem w garnku (miseczce) w kąpieli wodnej, w możliwie najniższej temperaturze. Dodać oliwę z oliwek a następnie olejki eteryczne (użyć połowę dawki w wersji dla niemowląt lub rozcieńczyć przed użyciem oliwą z oliwek).

Dobrze wymieszaj i wlej do jakiegoś pojemnika z pokrywką do przechowywania. Dobre są pojemniki po zużytym kremie jak i również małe słoiki. Stosować na pierś i stopy. Użyj w potrzebie przy kaszlu, katarze i do rozgrzania stóp dziecka. Ułatwi zaśnięcie i przyniesie ulgę. Przechowywać w lodówce

Pamiętaj, aby dla małych dzieci i niemowląt zmniejszyć dawkę o połowę i olejek eukaliptusowy zastąpić sosnowym, a miętowy – lawendowym.

Podziel się swoją opinią na ten temat.

Print Friendly