glinka-bentonitowa-dla zdrowia-i-piekna

Glinka bentonitowa dla zdrowia i urody – zastosowanie.

WAŻNE UWAGI: Nie wolno pozwolić na kontakt glinki leczniczej z metalem, gdyż zmniejszy to jej skuteczność.

Jeśli stosujesz ją wewnętrznie, należy przyjmować ją co najmniej po upływie godziny od spożycia posiłku i 2 godzin od zażycia leków lub innych suplementów, gdyż wcześniejsze przyjęcie może zmniejszyć ich skuteczność.

W przypadku wątpliwości lub choroby, skonsultuj się z lekarzem.

O właściwościach glinki napisałam w poprzednim wpisie, teraz czas na zastosowanie.

Na skórę :

Zewnętrznie - pasta z glinki bentonitowej i wody może być stosowana przy różnorakich podrażnieniach skóry, takich jak wypryski, ukąszenia owadów, skaleczenia, oparzenia, swędzenie skóry. Nakładamy pastę i zostawiamy ją, aż wyschnie a następnie zmywamy. Jest szczególnie polecana na swędzenie skóry związane z egzemą, łuszczycą, ospa wietrzna itp.

Okłady na oparzenia, użądlenia i skaleczenia - przy większych problemach należy zrobić okład, kładąc grubą warstwę gliny na skórze i dopiero na nią mokrą gazę lub szmatkę. Zawinąć i zmieniać w razie potrzeby co 2 godziny.

Maseczka – aby mieć zdrową i gładką skórę, najlepsza jest maseczka z bentonitu i wody. Bentonit miesza się z wodą oraz nakłada na twarz ​​(maseczka taka jest wykorzystywana w wielu SPA i uzdrowiskach). Po 20 minutach należy zmyć, można stosować w razy w tygodniu.

Kąpiele detoksykujące – warto od czasu do czasu dodać około ¼  szklanki glinki bentonitowej do kąpieli, która dzięki temu zapewni nam detoksykację organizmu, relaks oraz zmiękczy skórę.

Naturalna pasta do zębów -  ze względu na doskonałą zdolność do wiązania metali ciężkich i toksyn, jak również dużą ilość przyswajalnych  składników mineralnych  używam glinkę bentonitową do pasty do zębów. W przepisie, który zamieściłam na tym blogu modyfikuję skład zamieniając jedną łyżeczkę sody jedną łyżeczką glinki.

Wybielanie i mineralizacja zębów – poza używaniem bentonitu w paście, warto od czasu do czasu dodatkowo zadbać o zęby w formie płukanki:  mieszany ½ łyżeczki glinki z ¼ szklanką wody, następnie płuczemy przez 1-2 minuty do wyczerpania mieszanki. Działa ona wzmacniająco oraz wybielająco na zęby. Przepis. 

Na zapalenie sutka – warto zrobić okład go na obszarze, tak długo, póki infekcja nie ustąpi, zmieniając go co godzinę. Dodatkowo można wewnętrznie spożywać  Ja też się wewnętrznie witaminę c oraz tran.

Posypka dla niemowląt – glinka bentonitowa działa bardzo kojąco na zaczerwienienia u niemowląt. Wystarczy po pudrować zmieniony obszar, w przypadku mocniejszych podrażnień można zastosować maseczkę.

Wewnętrznie

Poranne mdłości – ½  łyżeczki glinki bentonitowej rozpuścić w szklance wody w okresie wczesnej ciąży w celu odwrócenia porannych mdłości, jednak warto skonsultować to wcześniej z lekarzem.

Prozdrowotnie  - od ½  do 1 łyżeczki wymieszać w szklance wody. Pomaga to poprawić trawienie, a także dodaje więcej energii, gdyż detoksykuje organizm.

Zwierzęta – zwierzętom, które są chore i maja wymioty, można dodać bentonit do wody lub wymieszać i podać doustnie. Powoduje on również poprawę kondycji zwierząt oraz zwiększa przyswajalność witamin i minerałów zawartych w pokarmie.

Więcej informacji o tym czym jest glinka bentonitowa.

 

glinka-bentonitowa-dla zdrowia-i-piekna

Print Friendly

Incoming search terms:

 • glinka bentonitowa

4 thoughts on “Glinka bentonitowa dla zdrowia i urody – zastosowanie.

 1. [...] Zamiast tego, możesz zrobić pastę do zębów tylko w oparciu o naturalne składniki i to takie, które są korzystne dla zdrowia jamy ustnej. Glinka bentonitowa jest jednym z najważniejszych składników tej pasty, tworzy gładką konsystencję oraz odżywia i wzmacnia zęby. W swoim składzie glinka zawiera dużą ilość minerałów, które korzystnie wpływają, takie jak krzemionka, tlenek wapnia i magnezu. Ma również zdolność do wiązania toksyn i absorpcji w jamie ustnej -  więcej informacji o glince bentonitowej. [...]

 2. Anka68 pisze:

  Od 3 tygodni piję na czczo 1 łyżeczkę glinki, gdyż chciałam odtruć organizm. Jestem zaskoczona efektami, gdyż oprócz lepszego samopoczucia bez żadnych diet schudłam 3 kg. Czy to też efekt odtrucia organizmu?

  1. Green pisze:

   Jak najbardziej, dzięki odtruciu organizmu poprawiła się przemiana materii. Często przy stosowaniu diet nie chudniemy, a to jest właśnie przyczyną zatrucia organizmu, często metalami ciężkimi i innymi toksynami. Podczas stosowania glinki też zauważyłam chudnięcie. Jednak należy pamiętać, żeby po 6-8 tygodniach jej stosowania zrobić 3 m-c przerwy :)

 3. [...] Bentonit (oraz inne glinki) warto posiadać w swojej domowej apteczce ziołowej. Możesz stosować je   zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie – Sprawdź przepisy. [...]

Comments are closed.