toksyny-w-domu-co-nas-truje

Jak pozbyć się toksyn w naszym życiu cz.1.

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że powietrzu wewnątrz pomieszczeń może występować wyższe stężenie toksyn, niż w powietrzu na zewnątrz. Jak na ironię, toksyny te pochodzą z produktów, których używamy, aby uczynić nasze życie lepszym.


Domy, mieszkania – materiały z których zostały wykonane oraz wyposażenie i produkty codziennego użytku wytwarzane są na całym Świecie. Standardy ich wytwarzania (w tym skład) są również bardzo zróżnicowane. W trakcie użytkowania wydzielają one do otoczenia różnego rodzaju substancje, nie zawsze korzystne dla naszego zdrowia. Substancje te stanowią jedne z kluczowych składników negatywnego wpływu czynników środowiskowych na nasz organizm. Substancje te osadzają się w naszym organizmie i wpływają na wzrost dolegliwości związanych z zaburzeniami systemu immunologicznego, alergie, zaburzenia hormonalne, podrażnienia, problemy nerwowe i przewlekłe zmęczenie. Potwierdzają to badania np. artykuł opublikowany przez Brytyjski Magazyn Medyczny - Treść artykułu. Artykuł popiera tezę, że czynniki środowiskowe oraz styl życia determinują rozwój wielu chorób w tym nowotworów.

W wyniku oddziaływania tych substancji w naszych ciałach kumuluje się od 400 do 800 substancji, a ich efekty oddziaływania na nasz organizm są trudne do określenia i rozłożone w czasie. Organizm tylko do pewnego momentu jest w stanie radzić sobie z takim obciążeniem, później reaguje różnymi dolegliwościami i chorobą. Dlatego ważne jest abyśmy minimalizowali dostarczanie toksyn do naszego organizmu i oczyszczali go.

Istnieją regulacje w zakresie informowania konsumentów o składzie produktów, z których korzystamy. Jednak, aby w pełni zrozumieć zagrożenia płynące z takiego a nie innego składu produktu, każdy z nas musiałby być chemikiem. Jako konsumenci obarczeni jesteśmy dużym ciężarem wyboru produktów, które są przyjazne dla nas i naszej rodziny.

Nowe meble, dywany są silnym źródłem wydzielania toksyn np. formaldehydów.

Nowe meble, dywany są silnym źródłem wydzielania toksyn np. formaldehydów.

Istnieje jednak kilka prostych strategii, które możemy podjąć, aby zminimalizować narażenie na działanie toksyn w naszym domu:

1. Poznaj substancje toksyczne, które najczęściej występują obecnie w naszych domach.
2. Znajdź bezpieczne zamienniki, aby ograniczyć zagrożenie.
3. Regularnie wietrz dom, mieszkanie, zwłaszcza w trakcie miesięcy zimowych.

Ogólne informacje o toksynach w naszych domach znajdziesz   Jak pozbyć się toksyn cz. 2 – czytaj dalej (kliknij) natomiast w kolejnym wpisie Szczegółowe strategie zmniejszające poziom toksyn w domu cz. 3 – czytaj (kliknij) .

Print Friendly

One thought on “Jak pozbyć się toksyn w naszym życiu cz.1.

  1. [...] w celu ograniczenie ekspozycji na nie. Ogólne informacje o toksynach w naszych domach znajdziesz   Jak pozbyć się toksyn cz. 1 – czytaj dalej (kliknij) natomiast w kolejnym wpisie Szczegółowe strategie zmniejszające poziom toksyn w domu cz. 3 – [...]

Comments are closed.