Środek rozstawiamy w kilku miejscach w domu.

Naturalny środek dezodoryzujący, neutralizujący zapachy.

To jakim powietrzem oddychamy, jakość tego powietrza ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie lecz również zdrowie. Lubimy ładny zapach, daje on nam energię, odpręża i sprawia, że lepiej się czujemy. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że środki aromatyzujące powietrze, które można kupić w sklepie bardzo niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Jeden z najbardziej popularnych na rynku środków dezodoryzujących w ocenie Environmental Working Group (EWG) – klasyfikującej środki pod kątem ich wpływu na nasze zdrowie i otoczenie – zliczony został do kategorii F, czyli najgorszej kategorii, wysoce obciążającej nasz organizm i środowisko. Substancje w nim zawarte mogą powodować alergie,  zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu i wpływają negatywnie na układ oddechowy.  Ich oddziaływanie na środowisko jest też wysoce toksyczne (związki krzemu i amonowe).

Cena takich środków jest również stosunkowo wysoka. W domu, przy niewielkim nakładzie finansowym można samemu zrobić środek neutralizujący zapach, który poprawia nasze zdrowie. Dzisiaj podam Wam 2 przepisy jeden w oparciu o sodę oczyszczoną, drugi w oparciu o ocet, mają one jednak wspólny mianownik, a mianowicie olejki eteryczne, więcej informacji o olejkach znajdziesz Olejki eteryczne, które posiadają specyficzne właściwości i z których przy stosowaniu pewnych zasad można tworzyć własne propozycje.

Środek neutralizujący zapach, naturalny odświeżacz powietrza, dezodoryzujący – NaturDeo 1.

soda oczyszczona
20 kropli olejku grejpfrutowego, pomarańczowego lub inny ulubionego
słoik
serwetka
gumka recepturka
 
Tych składników potrzebujesz aby wykonać naturalny odświeżacz powietrza.

Tych składników potrzebujesz aby wykonać naturalny odświeżacz powietrza.

Do słoika wsypujemy ok. 1/3 jego objętości sody oczyszczonej. Dodajemy olejek eteryczny, zakręcamy i wstrząsamy w celu rozprowadzenia olejku. Następnie odkręcamy zakrętkę, przykrywamy słoik ażurową serwetką lub kawałkiem starej firanki, nakładamy gumkę recepturkę i dla ozdoby dodajemy tasiemkę.

Tak prezentuje się samodzielnie wykonany środek aromatyzujący dom.

Tak prezentuje się samodzielnie wykonany środek aromatyzujący dom.

Kilka tak przygotowanych NaturDeo1 rozmieszczamy po domu. Kiedy zapach zacznie znikać wymienić substancje. Tak przygotowany odświeżacz można położyć też np. w szafie z ubraniami, łazience, sypialnie, gdyż bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Środek rozstawiamy w kilku miejscach w domu.

Środek rozstawiamy w kilku miejscach w domu.

Rada. Środek ten można użyć również do odświeżenia dywanów. W tym celu należy równomiernie posypać nim dywan, zostawić na 10-15 minut i odkurzyć.

Drugi środek odświeżający powietrze oparty jest o ocet.

Środek neutralizujący zapach, naturalny odświeżacz powietrza, dezodoryzujący – NaturDeo 2 – spray

 1/2 szklanki octu
1 szklanka wody
40 kropli olejku pomarańczowego
20 kropli olejku cedrowego
10 kropli olejku miętowego
5 kropli olejku rozmarynowego
puste opakowanie po chemii domowej – spray
 

Do pojemnika wlewamy wodę, ocet a następnie dodajemy olejki eteryczne. Można skomponować własne zestawienie olejków, jednak takie, aby ich połączony zapach był dla nas przyjemy lub użyć tylko jednego olejka.

 

 

Print Friendly