Mój, bardzo prosty zestaw do aromaterapii, sprawdza się bardzo dobrze.

Aromatyzowanie powietrza – zdrowie połączone z przyjemnością.

Jednym ze sposobów używania olejków eterycznych, aromaterapii jest zastosowanie kominka aromaterapeutycznego. Wykorzystuje się tu parowanie wody do rozprzestrzenienia olejku eterycznego.

Podgrzewana woda, parując unosi ze sobą aromatyczne cząsteczki olejków eterycznych. Dzięki temu możemy uzyskać:

1. Pogodną, odprężającą atmosferę w domu. Wystarczy wlać kilka kropel olejku do kominka, a zarówno domownicy jak i goście poczują się odprężeni, zrelaksowani i pogodni. Jakich olejków możesz użyć Działanie olejków eterycznych. Osobiście polecam olejek pomarańczowy (8 kropli) wraz z olejkiem goździkowym (4 krople).

Mój, bardzo prosty zestaw do aromaterapii, sprawdza się bardzo dobrze.

Mój, bardzo prosty zestaw do aromaterapii, sprawdza się bardzo dobrze.

2. Praktycznym zastosowaniem tej metody aromaterapii jest możliwość odkażania powietrza w domu w trakcie choroby, łagodzenia jej skutków oraz leczenia. Dzięki właściwościom bakteriobójczym, przeciwzakaźnym, szybciej wyzdrowiejesz i zabezpieczysz pozostałych domowników przed zarazkami. Tu przydatny jest olejek z drzewa herbacianego (6 kropli) – najsilniejszy naturalny środek antyseptyczny, a w celu złagodzenia objawów świetnie sprawdzi się olejek eukaliptusowy lub rozmarynowy (6 kropli).

3. W codziennym zabieganiu, z setkami spraw na głowie często zdarza się nam mieć problem z zasypianiem. Olejek lawendowy (8 kropli) wraz z olejkiem mandarynkowym (4 krople)  ułatwi zasypianie i spowoduje, że rano obudzimy się wspaniale wypoczęci.

Zakup, kominka do aromaterapii nie jest dużym wydatkiem. Mój sprawdza się bardzo dobrze, a zdejmowana szybka, jest łatwa do utrzymania w czystości.

Print Friendly