Zalej skórki lub wytłoczyny z cytrusów aby otrzymać aromatyczny ocet.

Aromatyczny ocet – idealny do sprzątania ekologicznego.

Ocet jest niezastąpiony w sprzątaniu ekologicznym. Jego zapach jest nielubiany przez wiele osób i powoduje niechęć do używania niego. Jednak jest prosta metoda,  dzięki której możemy przygotować ocet wykorzystywany później do sporządzania środków do sprzątania ekologicznego – aromatyzacja.

Ocet, dzięki swoim właściwościom (niskie ph, dzięki obecności kwasu octowego) jest świetnym środkiem dezynfekującym i rozpuszczającym tłuszcze, osady kamienne, rdzę. Jest całkowicie Eko- biodegradowany i nie powoduje szkód w środowisku naturalny. Mycie okien, naczyń, łazienki, dezynfekcja, zmiękczanie prania, zwalczanie chwastów i szkodników – lista sposobów wykorzystania octu jest długa.

Aromatyzacja octu jest bardzo łatwym sposobem pozbycia się intensywnego zapachu. Wystarczy obierki lub wytłoczyny po cytrusach włożyć do słoika i zalać octem.

Zalej skórki lub wytłoczyny z cytrusów aby otrzymać aromatyczny ocet.

Zalej skórki lub wytłoczyny z cytrusów aby otrzymać aromatyczny ocet.

Po 2 tygodniach aromatyczny ocet jest gotowy do użycia. Jego intensywny zapach odszedł w zapomnienie i posiada cytrusową woń. Nie będziesz już się krzywić używając go w domu.

Można również zalać zioła octem i używać je do potraw, np. szałwia, bazylia, rozmaryn, czosnek.

Print Friendly

2 thoughts on “Aromatyczny ocet – idealny do sprzątania ekologicznego.

  1. nuxy pisze:

    używam octu do prania- jako środka zmiękczającego. Zastanawiam się czy taki ocet "cytrynowy" nie miałby właściwości wybielających? Dzięki temu może nadawać się do prania białego, ale do kolorów już nie bardzo :)

  2. [...] Aromatyczny ocet – idealny do sprzątania ekologicznego. 11/08/2013 [...]

Comments are closed.