cynamon-z-miodem-na-przeziebienie

Pierwsze kroki w walce z przeziębieniem i grypą – ziołowe receptury.

Ziołowe sposoby na przeziębienie i grypę – skuteczne, tanie i zdrowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie obciążają organizmu lecz pobudzają i wspomagają go w walce z zarazkami. Wypróbuj, a będziesz zdumiony jak są skuteczne.

1. Cynamon z miodem

1 łyżeczka miodu, najlepiej ciemny
¼ łyżeczki cynamonu

Wymieszaj. Weź taką dawkę co kilka godzin, kiedy tylko poczujesz, że przeziębienie lub grypa dopadają Ciebie. Efekty działania są odczuwalne już po pierwszej dawce. Możesz dodawać go do gorących napojów lub innych potraw. Może być stosowany u dzieci powyżej 1 roku życia. Jest to pyszne lekarstwo dla całej rodziny – sprawdź, efekty naprawdę Ciebie zaskoczą.

2. Herbata z imbirem i miodem

korzeń imbiru – najlepiej świeży 4-5 cm
miód do smaku, najlepiej ciemny
woda

Delikatnie, najlepiej łyżką zdrap skórkę z imbiru. Pokrój na około 0,5 cm kawałki. W garnku zagotuj wodę – 6 szklanek, zmniejsz płomień na minimalny i wsyp imbir. Gotuj na małym płomieniu przez 5 minut. Pij z miodem – 1-2 łyżeczki na szklankę.

3. Syrop z kwiatów czarnego bzu

Jest również rewelacyjnym środkiem na przeziębienie i grypę. Przyrządzam go już od kilku lat. Ma niestety tą wadę, że trzeba go przygotować w maju, kiedy kwitnie czarny bez. Równie dobry jest sok z owoców czarnego bzu. Jednak można również zrobić syrop z suszonych owoców – wkrótce podam świetny przepis.

Syrop z kwiatów i sok z owoców czarnego bzu.

Syrop z kwiatów i sok z owoców czarnego bzu.

Print Friendly