suchy-szampon-przepis-2

Suchy szampon do włosów ciemnych i jasnych, puder i spray – przepis. Naturalny i ekologiczny.

Suchy szampon jest rewelacyjnym rozwiązaniem w sytuacjach podbramkowych, gdy nie mamy wystarczająco czasu na umycie głowy i jej wysuszenie.  Zrobienie takiego szamponu w domu zajmuje tylko kilka minut, jest on rewelacyjnie skuteczny, a jego składnikami  jest substancje naturalne.

Podstawową zasadą działania suchego szamponu (suchego lub suchego w sprayu) jest umieszczenie na włosach substancji absorbującej tłuszcz (skrobi – może być ona kukurydziana lub ziemniaczana). Substancja ta, wiąże się z tłuszczem i dzięki temu sprawia, że włosy stają się czyste. Suchy szampon jest również bardzo pomocny do układania włosów, gdyż po jego użyciu fryzura lepiej się trzyma. Prawda jest taka, że włosy nie myte np. 3 dni lepiej trzymają fryzurę niż włosy po umyciu, a dzięki suchemu szamponowi nie muszą wyglądać na brudne. Suche szampony cieszą się ostatnio dużym powodzeniem, szczególnie wśród osób, które posiadają tłuste włosy. Dzięki nim włosy wyglądają na czyste, choć nie były myte od 3 dni.

Komercyjne suche szampony  są stosunkowo drogie i zawierają w swoim składzie substancje nie do końca zdrowe takie jak np.  izobutan, butan i propan (Łał! Jaka wybuchowa mieszkanka). Możesz w domu zrobić swój własny suchy szampon. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ domowa wersja jest około 95% tańsza, jak i również nie umieścisz na swojej głowie łatwopalnych substancji chemicznych.

Suchy szampon do włosów jasnych – przepis.

¼  szklanki skrobi kukurydzianej lub mąki ziemniaczanej
5 kropli olejków eterycznych (opcja)

Dodaj do skrobi kukurydzianej lub mączki ziemniaczanej olejki i szybko wymieszaj z łyżką. Przechowuj w małym słoiku lub pojemniku po zasypce (najlepsze rozwiązanie, ułatwia dozowanie). Możesz też użyć solniczki.  Wetrzyj we włosy i po paru minutach wyczesz.

Suchy szampon do włosów ciemnych – przepis.

2 łyżki kakao w proszku
2 łyżki skrobi kukurydzianej lub mąki ziemniaczanej
5 kropli olejków eterycznych (opcjonalnie)

Wymieszaj kakao ze skrobią kukurydzianą lub mączką ziemniaczaną. Dodaj olejek i wymieszaj. Stosuj i przechowuj jak powyżej. Kakao wzmacnia działanie skrobi  i nadaje ładny zapach.

Kakao i skrobia to substancje absorbujące tłuszcz.

Kakao i skrobia to substancje absorbujące tłuszcz.

Ciekawym rozwiązaniem jest też spray.

Suchy szampon – spray do włosów jasnych i ciemnych.

1 szklanka ciepłej wody
¼ szklanki skrobi kukurydzianej lub mąki ziemniaczanej
¼ szklanki wódki, alkoholu izopropylowego lub wyciągu z oczaru wirginijskiego
10 kropli olejku eterycznego

Wymieszać wszystkie składniki. Przeleć do butelki typu spray. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć i rozpylać u nasady włosów i tłustych częściach włosów. Pozostawić do wyschnięcia i układać jak zwykle.

Print Friendly

Incoming search terms:

  • jak odświeżyć włosy bez mycia
  • jak zrobić suchy szampon
  • jak odswiezyc wlosy bez mycia
  • jak odświeżyć włosy
  • jak odswiezyc wlosy