sól EPSOM

Podaruj sobie odprężenie – EPSOM.

Magiczne właściwości soli Epsom są dobrze znane od setek lat.  Ma ona dobroczynne właściwości, które pomogą uspokoić ciało, umysł i duszę. Niektóre z niezliczonych korzyści dla zdrowia to relaks układu nerwowego, leczenie chorób skóry, łagodzenie bóli pleców, kończyn i stawów, złagodzenie napięcia mięśni, gojenie ran, leczenie przeziębienia i kataru, a także usuwanie toksyn z organizmu.

 Korzyści ze stosowania soli Epsom to:

  • Łagodzi stres i relaksuje ciało

Stres pozbawia organizm magnezu i zwiększa poziom adrenaliny. Po rozpuszczeniu w gorącej wodzie, soli Epsom magnez jest wchłaniany przez skórę i uzupełniany jest jego poziom w organizmie. Magnez wspomaga produkuję serotoniny, hormonu oddziaływującego na mózg i poprawiającego nastrój, który tworzy też wrażenie spokoju i relaksu. Badania dowodzą, że magnez zwiększa energię i wytrzymałość poprzez indukowanie do produkcji ATP (adenozynotrójfosforanu), czyli „napędu” energetycznego tworzonego w komórkach. Eksperci uważają, że kąpiel w soli Epsom co najmniej trzy razy w tygodniu pomaga wyglądać lepiej, czuć się lepiej i zyskać więcej energii. Jony magnezu pomagają również zrelaksować się i zmniejszyć drażliwość poprzez obniżenie skutków adrenaliny. Tworzą uczucie relaksu, poprawy snu i koncentracji, pomoc dla mięśni i nerwów, aby organizm mógł funkcjonować poprawnie.

  • Łagodzi bóle i skurcze mięśni

Kąpiele w soli Epsom znane są z przynoszenia ulgi w bólu mięśni i łagodzenia ich stanu zapalnego. Pomagają w bólu mięśni podczas grypy i astma oskrzelowej oraz pomagają w migrenowych bólach głowy. Ponadto stosowana jest ona w kąpielach podczas porodu, gdyż zmniejsza ból. Sól Epsom zmiękcza skórę, a nawet zneutralizuje zapach stóp.

  • Pomaga mięśniom i nerwom działać poprawnie

Badania pokazują, że sól Epsom może pomóc uregulować poziom elektrolitów w organizmie, co zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mięśni, nerwów i enzymów. Magnez jest również znany jako pierwiastek krytyczny w zakresie prawidłowego wykorzystania wapnia, który służy jako główny przewodnik impulsów elektrycznych w organizmie.

  • Pomaga zapobiegać stwardnieniu tętnic i przeciwdziała zakrzepom

Uznaje się, że Sól Epsom poprawia zdrowia serca oraz pomaga zapobiegać chorobom serca, udarom mózgu poprzez poprawę krążenia krwi. Chroniąc elastyczność naczyń krwionośnych, zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi i zmniejsza ryzyko nagłego zgonu po zawale serca.

  • Łagodzi zaparcia

Liczne badania wykazały, że sol EPSOM może być stosowane w leczeniu zaparć. Wewnętrznie, Epson sól działa jako środek detoksykujący i oczyszczający jelito grube. Jednakże, sól ​​Epsom nie powinny być stosowane w leczeniu zaparć, bez konsultacji z lekarzem.

  • Eliminuje toksyny z organizmu

Siarczany w soli Epsom pomagają usunąć toksyny i metale ciężkie z komórek, złagodzeniu bólu mięśni i pomagają organizmowi wyeliminować szkodliwe substancje. Twoja skóra to porowata membrama. Dodając odpowiednie minerały do kąpieli uruchomiony zostaje proces odwróconej osmozy, który fizycznie wprowadza sól do organizmu a pobiera z niego toksyny. Kąpiele detoksykujące stosuje się przynajmniej raz w tygodniu. Należy dodać dwie filiżanki soli Epsom do wody w wannie i moczyć się przez 10 – 30 minut.

Podstawowym przepisem na stosowanie soli Epsom jest kąpiel w wannie pełnej ciepłej wody z 2 filiżankami soli EPSOM. Należy przebywać w niej od 10 do 30 minut w zależności od samopoczucia.

Print Friendly

One thought on “Podaruj sobie odprężenie – EPSOM.

  1. [...] Sól Epsom  jest naturalną solą magnezową. Kąpiel w soli Epsom detoksykuje organizm,  pomaga złuszczyć martwe komórki naskórka, łagodzi napięcia i stany zapalne w mięśniach i stawach. Stanowi ona bazę w przepisach na kąpiele detoksykujące, gdyż silnie odtruwa organizm. artykuł – Niezwykłe właściwości soli Epsom. [...]

Comments are closed.