eko-plyn-do-czyszczenia-toalety

Ekologiczny płyn do czyszczenia toalety – przepis jak zrobić w domu.

Do mniej przyjemnych czynności podczas sprzątania należy mycie toalety. Jak spowodować, aby toaleta była czysta przez duże „C” a się przy tym nie wysilić. Komercyjne środki reklamują, że same „zabiją na śmierć” wszystkie zarazki, jednak przeczytajcie ich skład. Naprawdę czystą toaletę można mieć również używając ekologicznych składników.

Znamy ten zapach z komercyjnych środków do czyszczenia WC – to chlor. Ten nieprzyjemny, duszący zapach jest po porostu trujący. Co prawda są tam dopuszczalne ilości,  jednak stykając się w naszym życiu z chlorem w kilku innych źródłach, kumuluje się jego wpływ. O jego szkodliwości świadczy fakt, że w trakcie I wojny światowej był używany jako gaz bojowy. Jest to kolejne źródło powstawania alergii i nowotworów. Można jednak mieć czyste wc używając do jego mycia płynu wykonanego ze substancji przyjaznych zdrowiu.

Naturalny, ekologiczny płyn do czyszczenia wc – przepis jak zrobić.

1 szklanka wody
1 szklanka sody oczyszczonej
1/2 szklanki octu
1/4 szklanki mydła w płynie
40 kropli olejku z drzewa herbacianego
40 kropli olejku lawendowego
pusta butelka po płynie do wc
 

Wszystkie składniki oprócz octu i olejków wlej/wsyp do butelki. Wstrząśnij do rozpuszczenia, a następnie bardzo powoli wlej ocet – będzie się burzył. Na koniec dodaj olejki eteryczne.

Olejek z drzewa herbacianego jest najsilniejszym naturalnym środkiem biobójczym i dodanie właśnie niego jest bardzo istotne, do pozbycia się zarazków w wc.

Wszystkie użyte w przepisie substancje są składnikami ekologicznymi i przyjaznymi dla naszego zdrowia i dla środowiska.

 
Print Friendly

Incoming search terms:

  • domowy detergent do wc
  • eko płyn do wc przepis
  • mycie toalety naturalnie