ekologiczny-proszek-do-czyszczenia-naturalny

Naturalny, ekologiczny, cytrusowy proszek do czyszczenia – przepis.

Kiedy kończymy sprzątanie, to oprócz tego, że w naszym domu jest czysto lubimy zapach czystości – świeżości i lekkości.

Przyjemnie jest wtedy usiąść z filiżanką ulubionej herbaty lub kawy i po prostu cieszyć się tą chwilą, gdy wszystko ma swoje miejsce, a zapach roznoszący się w domu dodaje pozytywnej energii.  

Rozwiązaniem, które przybliży nas do oczekiwanego efektu jest wykorzystanie skórek z suszonych cytrusów do stworzenia ekologicznego, naturalnego proszku do czyszczenia. Wykonanie go jest bardzo proste, a skuteczność w stosowaniu w kuchni rewelacyjna.

Ekologiczny, naturalny cytrusowy proszek do czyszczenia – przepis

1 szklanka sody oczyszczonej                                         
1/2 szklanki sproszkowanych skórek z owoców cytrusowych (z 2-4 świeżych owoców)
1/4 szklanki boraksu (opcjonalnie)
20 kropli olejku eterycznego z cytryny, pomarańczy lub grejpfruta (ja uwielbiam grejpfruta) (opcjonalnie, ale warto)

Po pierwsze należy „wyprodukować” suche skórki – najlepiej położyć na kartce na kaloryferze skórki od zużytych owoców. Przed zdjęciem ich z owoców należy je porządnie umyć i wyparzyć.

Gdy skórki są całkowicie suche, zmielić je w młynku do kawy lub inny rozdrabniaczu na drobny proszek (alternatywnie można świeżą skórkę rozdrobnić, a następnie wysuszyć).

W misce wymieszać proszek ze skórek owoców cytrusowych z pozostałymi składnikami. Umieścić w pojemniku z dziurkami, który ułatwi stosowanie – najlepiej po zużytym wcześniej proszku, jednak może być to również duża solniczka z zamykana pokrywką. Przechowywać w suchym miejscu.

 

Print Friendly

Incoming search terms:

  • ekologiczne środki czystości