dłonie-zima-ekologia-sposoby

Zimowe wyzwanie dla naszych dłoni – ekologiczne środki do pielęgnacji cz.2

Nie musisz kupować mnóstwa drogich kremów pielęgnujących dłonie i paznokcie,  aby skutecznie dbać o dłonie zimą. 

Środki komercyjne  zawierają  toksyczne związki chemiczne, które akumulują się w organizmie.

Naturalne środki mogą równie skutecznie ochronić twoją skórę.

To Twój odpowiedzialny wybór na drodze do zdrowia Twojego i Twojej rodziny.

Jakie zagrożenia czają się w komercyjnych środkach do pielęgnacji dłoni dowiesz się z artykułu Zimowe wyzwanie dla naszych dłoni – ekologiczne środki do pielęgnacji cz.1
Naturalne środki pielęgnujące do dłoni:

Cukier  i woda – jeśli twoja skóra jest szorstka warto spróbować peeling cukrem (najlepiej brązowym, nierafinowanym) i ciepłą wodą. Jest to świetny sposób na złuszczenie naskórka i może być z powodzeniem wykorzystany do pielęgnacji twarzy i całego ciała.

Witamina E – posiada naturalne właściwości lecznicze. Możesz jej użyć bezpośrednio, biorąc kapsułki z witaminą E, upuścić kilka kropel na skórę następnie wcierać ją dokładne po całych dłoniach i  paznokciach.

Oliwy z oliwek i soku z cytryny   –  jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla słabych paznokci. Upewnij się, aby korzystać z oliwy z oliwek tłoczona na zimno. Wymieszaj 2 łyżki soku z cytryny i 2 łyżkami oliwy z oliwek i mocz paznokcie przez 10-15 minut dwa razy w tygodniu. Możesz trochę podgrzać, co ułatwi wchłanianie. Będziesz zaskoczona jak bardzo skuteczne jest to rozwiązanie  i jak pięknie będą wyglądać paznokcie po miesiącu stosowania.

Olej sezamowy   – wśród niesamowitych korzyści zdrowotne oleju z nasion sezamu jest jego zdolność do leczenia i łagodzenia skóry.

Olej kokosowy – tłoczony na zimno organiczny surowy olej kokosowy może być stosowany sam lub z jednym z olejów leczniczych poniżej.

Olej jojoba, olejek z drzewa herbacianego - te ziołowe oleje posiadają wspaniałe właściwości lecznicze, ponieważ zawierają substancje przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne.

Przepis na odżywczy balsam do dłoni z miodem i sezamem

5 łyżek startego wosku pszczelego
5 łyżek oleju sezamowego
1 łyżka miodu
1/4 łyżeczki witaminy E
opcjonalnie naturalny ekstrakt z wanilii

Roztopić wosk pszczeli i olej sezamowy w kąpieli wodnej. Dodaj miód i dokładnie wymieszaj, aż do rozpuszczenia, a następnie dodaj witaminę E i ekstrakt z wanilii– mieszaj, aż będzie dokładnie wymieszane. Wlej do pojemników, podczas gdy mieszanina jest jeszcze gorąca. Możesz przechowywać do 12 miesięcy.

Ten balsam jest nie tylko idealne do skóry dłoni, ale może być również stosowany na spierzchnięte usta, popękane stopy lub innych części ciała. Złagodzi  on dyskomfort i przywróci naturalne nawilżenie dla Twojej skóry. Dodatkowych elementem wspomagającym działanie jest zastosowanie bawełnianych rękawiczek lub skarpetek po nałożeniu balsamu lub innego z naturalnych środków. Można je zostawić nawet na całą noc, gdyż ciepło pomoże w regeneracji skóry.

Print Friendly

One thought on “Zimowe wyzwanie dla naszych dłoni – ekologiczne środki do pielęgnacji cz.2

  1. [...] Warto więc sięgnąć  do naturalnych substancji, aby zadbać o piękną skórę i zdrowie, o tym w kolejnym artykule. Zimowe wyzwanie dla naszych dłoni – ekologiczne środki do pielęgnacji cz.2. [...]

Comments are closed.